Altini i Mrizit të Zanave: Besoni produktet shqiptare. Kimikatet dallohen me analiza, jo pamje!

Fermerët jo në pak raste hasin vështirësi në shitjen e mallrave, edhe për shkak të mosbesimit në treg, të produkteve të tyre. “A është bio, a ka kimikate”, janë pyetjet e zakonta që hasin fermerët që gjithmonë përballë janë një blerës që sheh me dyshim mallrat vendase. Kjo për shumë arsye, por që jo në pak raste, ka lënë stok prodhimin, duke bërë që blerësit të drejtohen të mallrat e huaja.
Altini i Mrizit të Zanave, përmes një video shpjeguese nga tokat plor me shalqinj, domate e bostane, tregon se prodhimet nuk dallohen në pamje por me analiza.

“Dedikuar ekspertëve fejsbuksa apo tiktoksa, perimet me kimikate nuk dallohen në pamje por me analiza.

Dhe kur nuk jane përfekte do të thote se janë më natyrale.

Mjaft hodhët vrer ndaj fermerëve, konsumoni prodhimet e stines dhe informohuni më shumë tek ekspertët bujqësore se na vdiqet me injorancë!!”, shkruan Altini i Mrizit në një video në instagram.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...