Piu dy litra ujë në 20 minuta, humb jetën tragjikisht 35-vjeçarja

Lajmi për vdekjen e një 35-vjeçareje nga konsumimi i tepërt i ujit ka shkaktuar reagime të shumta në Indiana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ashley Summers kishte marrë pushim për të festuar Ditën e Pavarësisë me familjen e saj me një udhëtim në liqenin Freeman pranë Monticello.

Gjatë qëndrimit të tyre atje, 35-vjeçarja papritur ndjeu “dehidratim të rëndë”, siç ka thënë për mediat vëllai i saj dhe se ajo ka theksuar se ndjen etje të tmerrshme sepse nuk kishte pirë mjaftueshëm ujë.

“Dhëndri im thotë se gruaja e tij hodhi katër shishe gjysmë litri ujë në njëzet minuta, kështu që ajo konsumoi sasinë e ujit që normalisht do të pinte në ditë.”

Në mbrëmje, nëna e dy fëmijëve i tha familjes së saj se po ndihej i trullosur dhe kishte dhimbje të forta koke. Pas kthimit nga liqeni, Summers u rrëzua pa ndjenja në garazhin e shtëpisë së tyre dhe u dërgua në spitalin më të afërt, por fatkeqësisht e reja ka humbur jetën.

Mjekët i thanë familjes së saj se shkaku i vdekjes së 35-vjeçares ishte toksiciteti i ujit, i njohur gjithashtu si hiponatremia, e cila thuhet se shkaktoi edhe vdekjen e legjendës së arteve marciale, Bruce Lee.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...