Sytari falenderon Massafrën për shqetësimin e ngritur tek autoritetet vendore

Nga hytbja në xhaminë e Parrucës myftiu i Shkodrës Imam Muhamed Sytari i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që në këto ditë të nxehta të mos e shpërdorojnë ujin e pijshëm, teksa falenderoi arqipeshkvin e Shkodrës Angelo Massafra për shqetësimin e ngritur pak ditë më parë në autoritetet vendore për mungesën e ujit të pijshëm në zonën e ish fermentimit. Ndërkohë myftiu Sytari tha se një zonë tjetër pa ujë të pijshëm është fshati Omaraj në Postribë, 14 km larg Shkodrës që jetojnë të izoluar dhe pa ujë. Komunitetet fetare në Shkodër prej ditësh po ngrenë shqetësimet e banorëve për mungesën e ujit të pijshëm dhe infrastrukturës.

Futbolli shkodran në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë

Nuh Isufi, ish- lojtari i klubit të Vllaznisë është ndarë nga jetë në moshën 77-vjeçare. Në muajt e fundit, shëndeti i të ndjerit ka qenë...

E dhunonte se lindi vazjë, shqiptari mbante të burgosura gruan dhe fëmijën dy vjeç, tmerri ishte i përditshëm

Detaje tronditëse janë zbuluar nga ngjarja në Greqi, ku një shqiptar mbante të burgosur bashkëshorten e tij 22-vjeçare dhe e dhunonte vazhdimisht. Sipas mediave greke,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...