Sulmet nga qentë endacakë/ Në një muaj, 30 raste në urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër

Nga një person paraqitet çdo ditë pranë urgjencës së Spitalit Rajonal Shkodër me plagë në trup të shkaktuara nga kafshimi i qenve.Disa nga rastet në urgjencën e këtij spitali, viktima të kafshimit kanë përfunduar edhe vetë pronarët e kafshëve.Në momentin e parë që një person i kafshuar nga qeni mbërrin në urgjencën e spitalit, atij i injektohet serumi antitetanik, ndërsa vaksina kundër tërbimit nuk këshillohet nga mjekët, pasi në Shkodër nuk ka raste të dokumentuara.

Rasti më i fundit është i tre ditëve më parë në zonën turistike të Shirokës ku qentë kanë sulmuar tre fëmijë. Këto janë disa foto të mbërritura në redaksinë tonë ku shihet qartë plaga e shkaktuar nga kafshimi i tyre. Për fat të mirë njëri prej fëmijëve është kafshuar në dorë dhe ka shpëtuar për mrekulli.

Kafshimet nga qentë endacakë janë një problem serioz që haset shpesh në qytetin e Shkodrës. Shpesh herë qentë janë agresiv sidomos në rastet kur nuk kanë kontrollet përkatëse të veterinerit duke u kthyer në një rrezikshmëri për kalimtarët. Për Shkodrën është emergjente gjetja e një zgjidhjeje për të mos lejuar zbarkimin e qenve në këtë qytet i cili u bë i pari në Shqipëri që ndërtoi një strehëz për kafshët por sërish është e pamjaftueshme duke parë këtë shtim të herë pas hershëm të qenve në mënyrë abuzive.

Ish-banori i Big Brother Albania habit fansat: Jam i varur ….

Ronaldo Sharka është shndërruar padiskutim në një ndër personazhet televiziv më të komentuar së fundmi dhe kjo falë aftësisë së tij për të krijuar...

Horoskopi ditor, ja cfare parshikojne yjet per ju…

DASHI Të dashuruarit do kalojnë një ditë të mbushur me debate. Xhelozia do jetë pika më e dobët e tyre. Beqarët do kenë vetëm mundësi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...