Lagjia “ish-Fermentim”, pa ujë prej vitesh/ Banorët: Edhe pse jemi pa ujë faturat vijnë çdo muaj

Prej rreth 8 vitesh banorët që jetojnë pranë ish-Fermentimit vuajnë mungesën e ujit të pijshëm.

Ndërsa e vetmja mënyrë për ta siguruar është mbushja në lagje të tjera ose blerja e ujit.

Banorët thonë se edhe pse kanë bërë disa herë kërkesa bashkia nuk ka kryer asnjë investim ndërkohë që edhe pse janë pa ujë të pijshëm pushteti vendor nuk harron të vjelë rregullisht taksën e ujit.Ndërsa një ditë më parë Arqipeshkvi i Shkodër-Pult Angelo Massafra gjatë një takimi me Kryetaren e Këshillit të Qarkut Marina Duhani ngriti shqetësimin e këtij komuniteti të cilët vuajnë mungesën e ujit të pijshëm. Banorët kërkojnë ndërhyrjen e pushtetit vendor për të bërë të mundur të rikthimin e ujit të pijshëm.

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka qenë një ndër këngëtarët më të kërkuar këtë sezon veror. Gjithashtu, ai u bë pjesë...

Papunësia problem në Shkodër/ Albert Tuka: Statistikat flasin për 40% të papunë

Papunësia vlerësohet si një nga problemet më të mprehta sociale ndërsa bizneset nuk arrijnë të sigurojnë fuqinë punëtore.Kreu i Sindikatës së Pavarur për Qarkun...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...