BASHKIA DHE POLICIA LARGOJNË MJETET E BRAKTISURA/ Janë konstatuar mbi 40 mjete që…

Policia bashkiake,në bashkëpunim me drejtorinë vendore të policisë Shkodër, po punojnë për lirimin e hapësirave publike të zëna nga automjetet e braktisura, brenda territorit të bashkisë.

Vetëm në qytetin e Shkodrës janë konstatuar mbi 40 mjete të braktisura që zënë hapësirat publike prej kohësh.

Disa ditë më parë është vendosur në mjetet e braktisura dhe pa targa njoftimi paralajmërues i bashkisë për heqjen e tyre vullnetarisht, ndërsa për mjetet me targa janë njoftuar pronarët apo institucionet përkatëse. Aksioni për heqjen e mjeteve të braktisura do të vijojë deri në lirimin e të gjitha hapësirave publike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...