Rrëfimi i trishtë i Genc Fugës: Mezi presim daljen e rrogës në fund muaji

Aktori Genc Fuga iu nënshtrua një ndërhyrjeje të vështirë, pas një ishemie cerebrale që mund t’i kushtonte dhe jetën.

Për shkak të mosrealizimit të ndërhyrjes në spitalin shtetëror, ai u detyrua ta kryejë operacionin në privat, ndërsa partnerja Eni Jani kërkoi me përulësi nga kolegët dhe kushdo kishte mundësi dhe dëshirë, të kontribuonte për shifrën e ndërhyrjes që kapte 20 mijë euro.

I trishtë është fakti si dy artistë që kanë ushqyer për kaq vite Shqipërinë me art, nuk vlerësohen për kontributin dhe s’kanë mundësi as të shpëtojnë veten në raste të tilla si ky, pa shtrirë dorën të kërkojnë ndihmë.

Më herët, teksa ishte i ftuar në “Glamour Zone”, Fuga tregoi realitetin e hidhur dhe përjetimet e tij nga vështirësitë ekonomike, që përpiqet t’i fshehë para fëmijëve.

Ester Bylyku: Cila është prova më e madhe e dashurisë që t`i i ke dhënë gruas tënde?

Genc Fuga: Është gati një mision i pamundur që të jesh një çift krijuesish dhe interpretuesish në Shqipëri. Nuk e di si i gjejmë forcat në fund të muajit që presim daljen e rrogës së radhës.

Ester Bylyku: Cili ka qenë momenti që ajo të ka mbështetur më shumë se kurrë?

Genc Fuga: Unë fsheh paaftësinë time si kryefamiljar në sigurimin e të ardhurave. Eni duhet të fsheh pasigurinë time në sy të vajzave dhe pjesës tjetër të familjes. është një sakrificë, është një rol mbi rol që duhet të luajmë çdo fund muaji.

Papunësia problem në Shkodër/ Albert Tuka: Statistikat flasin për 40% të papunë

Papunësia vlerësohet si një nga problemet më të mprehta sociale ndërsa bizneset nuk arrijnë të sigurojnë fuqinë punëtore.Kreu i Sindikatës së Pavarur për Qarkun...

Sinan Vllasaliu në telashe, rrezikon të dënohet deri në 5 vjet burg

Këngëtari Kosovar, Sinan Vllasaliu, është akuzuar së fundmi nga ATK-ja (administrata tatimore e kosovës) dhe inspektorët e saj se ka kryer një dëm prej...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...