E pabesueshme! Shikoni çfarë ndodh me “zemrën” tuaj kur hani spec djegës

Të hash ushqimet pikante, apo të shoqërosh ushqimin me speca djegës është mirë për zemrën.

Ajo ka shumë përfitime të dobishme që janë të dukshme në efektet e sistemit kardiovaskular.

Në një studim të bërë nga shkencëtarët e Universitetit të Hong Kong,

të udhëhequr nga Dr. Zhen-Yu Chen, ishte gjithashtu e mundur të vëzhgonte se si kapsacinoidët (substance e specave) reduktonin nivelet e kolesterolit të përgjithshëm të gjakut –

veçanërisht kolesterolit LDL ose të “keq” – dhe zgjerimin e depozitave në enët e gjakut

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më aktivë në rrjete sociale, ku ndan vazhdimisht episode nga përditshmëria e saj. Së fundmi, moderatorja ka ndarë...

Futbolli shkodran në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë

Nuh Isufi, ish- lojtari i klubit të Vllaznisë është ndarë nga jetë në moshën 77-vjeçare. Në muajt e fundit, shëndeti i të ndjerit ka qenë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...