Gjinekologia sjell modelin e organit femëror: Pacientët më thonë “ku e ke atë mitrën të të tregoj…”

Programi i së shtunës në “Rudina” në Tv Klan iu dedikua profesioneve ku të ftuarit përveçse rrëfyen karrierën, sollën edhe objektin simbol për ta. Gjinekologia Eda Bylykbashi nuk preferoi përparësen e bardhë, por modelin e organit riprodhues femëror, një mjet i domosdoshëm pune për të.

Eda Bylykbashi: Kjo është gjëja që unë e kap me dorë të paktën 20-30 herë në ditë dhe çdo gruaje i tregoj ku është problemi. Tani nuk do e tregoj këtu se ka shumë gjëra, është fushë më vete, pra ky është komplet trakti riprodhues dhe unë duke e mbajtur përballë vetes time dhe kam përballë pacientin, i them tani më ndiq me vëmendje dhe po afrohesh këtu ka shumë shkarravina me stilolaps sepse unë në çdo moment vendos stilolapsin dhe i them problemi yt është këtu dhe tak, vendoset thika, problemi yt është këtu dhe ndërkaq ky mulazhi i këtij organi riprodhues ka kaq vite që unë e kam në punën time dhe nuk e di, pas disa vitesh do bëhet e zezë fare kjo më duket nga pikat e stilolapsit se ngjyrën e ka ndryshuar.

Gjinekologia shton se për të është shumë e rëndësishme që pacienti të kuptojë ku ndodhet vërtet problemi i tij nëpërmjet demonstrimit të thjeshtë e madje kjo sjell edhe situata gazmore.

Eda Bylykbashi: I them unë hë çfarë problemi kishe radhën tjetër, ku i ke letrat ose hyj në sistem të shoh të dhënat. Thotë “doktoresha ku e ke atë mitrën të të them ku e kisha problemin” dhe merr stilolapsin e vë.

Rudina Magjistari: Mjek i vetes!

Eda Bylykbashi: Dhe shumë herë ndryshon pozicioni, nga ia tregoja unë, ma tregon mua.

Sinan Vllasaliu në telashe, rrezikon të dënohet deri në 5 vjet burg

Këngëtari Kosovar, Sinan Vllasaliu, është akuzuar së fundmi nga ATK-ja (administrata tatimore e kosovës) dhe inspektorët e saj se ka kryer një dëm prej...

I kërkoi të mos i dhunonte djalin, mësuesja godet me shpullë nënën e nxënësit në Fier, nis procedimi

Një mësuese është proceduar ppenalisht në Fier, pasi qëlloi me shpullë nënën e një nxënësi të klasës së tretë. Pasi videoja u publikua në rrjetet...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...