Nuk vë gjumë në sy prej 1973-it, i moshuari vietnamez: Punoj tokën nën dritën e hënës

Videoja e një fermeri 81-vjeçar nga Vietnami është bërë virale së fundmi. Kjo sepse i moshuari thotë se nuk ka vënë gjumë në sy që prej vitit 1973.

Thai Ngoc i cili jeton në provincën e Quang Nam ka një pagjumësi prej dekadash. Ai i kalon ditët duke u kujdesur për të mbjellat, duke rritur peshq në pellgun që ndodhet në fermën e tij në luginën Na Trang.

Ndryshe nga të tjerët që pushojnë kur perëndon dielli, ai punon pa u lodhur ditë e natë.

“Unë ende mund të mbaj 50 kilogramë pleh në një distancë prej 4 kilometrash nga shtëpia ime në fushë pa u ndjerë i lodhur”, thotë ai për mediat e huaja.

Sipas Ngoc, ai filloi të humbasë aftësinë e tij për të fjetur pasi kaloi një temperature të lartë në 1973-ën. Që atëherë, gjendja e tij vazhdoi e njëjtë pavarësisht se vizitave të shumta mjekësore.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...