“Sallami të konsumohet 1 herë në 10 ditë”, profesori: Ja çfarë shkakton po u teprua

Profesor Abdyl Sinani, ekspert i industrisë ushqimore tha në “Good Morning Albanians” se gjatë kësaj perudhe e mira është që nëse marrim mish me vete në plazh atëherë mishi që konsumojmë duhet të jetë i zjerë, jo i skuqur.

I pyetur nëse mund të marrim sallam me vete, profesori tha se janë disa lloje sallamrash të cilat mund të merren, por duhet të kemi parasysh se nuk ëhstë e këshillueshme që sallami të konsumohet më shumë se 1 herë në 10 ditë.

“Janë disa lloje sallamrash krudo që jkanë të thata, këto edhe merren, por një gjë duhet të kemi të qartë, do hamë sallam 1 herë në 10 ditë, jo më shumë, sepse ka nitride, 0.2 për kilogram që po kaloi kjo pjesë janë kanceroze”,-tha profesor Abdyl Sinani në Euronews Albania.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...