I nxehti këmbëkryq në Shqipëri, por Berisha këshillon qytetarët: Pini sa më shumë…

Prej ditësh vendi ynë ndodhet nën ”pushtetin” e të nxehtit ekstrem me tempraturat që kanë shkuar deri në 42 gradë celcius.

Mjekët kanë këshilluar qytetarët që të tregojnë kujdes duke konsumuar sa më shumë ujë, të qëndrojnë në hije dhe të shmangin pikun e vapës.

Thirrjes së tyre i është bashkuar edhe ish-kryeministri dhe doktori Sali Berisha. Gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Berisha u shfaq teksa po konsumonte ujë dhe këshilloi dhe qytetarët që të bëjnë të njëjtën gjë në këto ditë të nxehta vere.

“Ujë të pini sa më shumë” , dëgjohet të thotë Berisha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...