Temperaturat e larta, Rama falenderon efektivët e policisë

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar me anë të një postimi në rrjetet sociale të gjithë punonjësit e Policisë Rrugore dhe bashkiake që shërbejnë në Shqipëri në këto ditë me temperatura të larta.

“Falënderim dhe mirënjohje ndaj çdo efektivi të Policisë Rrugore dhe asaj Bashkiake që shërben në të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë në këto ditë me temperatura të larta”, shkruan Rama.

Shqipëria prej ditësh po përjeton temperatura shumë të larta për shkak të të nxehtit që pritet të arrijë kulmin e 42 gradë Celsius në hije.

Për të përballuar rastet e shumta të qytetarëve që kanë pësuar goditje nga temperaturat në Tiranë janë ngritur në terren 4 njësi të lëvizshme të urgjencës.

 

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...