Shkodër, treg për shitësit ambulantë/ Tregtarët: Ky treg nuk është i përshtatshëm

Pas ndërhyrjes nga policia bashkiake për largimin e tregtarëve nga trotuaret në lagjen Rus, bashkia Shkodër ka nisur punën për krijimin e një hapësire për tregtarët ambulantë tek Tregu i Rusit.
Kjo hapësirë e pashfrytëzuar brenda tregut të Rusit, është pastruar, sistemuar dhe nga sot është në funksion të tregtarëve ambulantë, të cilët nuk do të lejohen më të zënë trotuaret apo hapësira të tjera publike.

Tregtarët të cilët kanë nisur që të vendosen në këtë pjesë thonë se ky treg nuk është i përshtatshëm, dhe kërkojnë kushte më të mira.Aksionet për largimin e tregtarëve që shesin në zonën e Rusit kanë qenë të shpeshta por asnjehër nuk i është dhënë një zgjidhje përfundimtare, pasi tregtarët nuk kanë qenë dakord me vendin ku i është caktuar, dhe kanë vijuar sërish aktivitetin e tyrë në rrugë

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...