Shkodër, treg për shitësit ambulantë/ Tregtarët: Ky treg nuk është i përshtatshëm

Pas ndërhyrjes nga policia bashkiake për largimin e tregtarëve nga trotuaret në lagjen Rus, bashkia Shkodër ka nisur punën për krijimin e një hapësire për tregtarët ambulantë tek Tregu i Rusit.
Kjo hapësirë e pashfrytëzuar brenda tregut të Rusit, është pastruar, sistemuar dhe nga sot është në funksion të tregtarëve ambulantë, të cilët nuk do të lejohen më të zënë trotuaret apo hapësira të tjera publike.

Tregtarët të cilët kanë nisur që të vendosen në këtë pjesë thonë se ky treg nuk është i përshtatshëm, dhe kërkojnë kushte më të mira.Aksionet për largimin e tregtarëve që shesin në zonën e Rusit kanë qenë të shpeshta por asnjehër nuk i është dhënë një zgjidhje përfundimtare, pasi tregtarët nuk kanë qenë dakord me vendin ku i është caktuar, dhe kanë vijuar sërish aktivitetin e tyrë në rrugë

Hashashi në ballkonin e Encës/ Muharrem Ahmeti rrëfen të vërtetën ….

Artisti i madh i muzikës orient Muharrem Ahmeti ishte i ftuar special në D-Night në sezonin e tretë. Një ndër këngëtarët më të preferuar të...

Hapësirat publike u respektuan/ Administratori i Velipojës: Shërbimet ndaj turistëve më të mira sivjet

Pas këtij që sapo lamë pas, një tjetër sezon turistik i sukseshëm pritet që të jetë ai i vitit të ardhshëm duke qënë se...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Pse? Ermal Fejzullahu anulon dy koncerte në Itali

Ermal Fejzullahu ka anuluar dy koncerte në Itali. Lajmin...

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV",...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka...