“Mund të shpërthejë”, eksperti: Kurrë mos e lini këtë produkt në makinë, kur jashtë bën nxehtë

Eksperti i sigurisë rrugore Fatmir Hasho ishte këtë të enjte në “Good Morning Albanians” për të folur rreth mënyrës se si duhet të kujdesemi për automjetet tona gjatë këtyre ditëve të nxehta vere.

Ai tha se një nga gabimet që nuk duhet ta bëjmë kurrë është të lëmë deodorantin në makinë në momentin që ne vetë jemi në plazh, pasi sipas tij ai mund të shpërtheje.

“Është shumë e rrezikshme nëse lëmë kanaçet apo deodorantet në makina në kohën që do të rrimë në plazh. Ato janë të rrezikshme dhe mund të shpërthejnë. Ato të thonë edhe në ambalazh që nuk duhet të lënë në temperatura shumë të nxehta. Nuk duhet ta lësh sepse paraqesin rrezik për eksplozion”, tha eksperti Fatmir Hasho.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...