Kujdes! Mos lini asnjëherë shishe me ujë në makinë gjatë këtyre ditëve të nxehta

Një teknik i baterive në Idaho Power Company ishte në pushimin e drekës kur vuri re tym që dilte nga poshtë tastierës qendrore të kamionit të tij.

U habit kur mësoi se shkak për këtë gjë, ishte një shishe me ujë.

Provat tregojnë se sa e rrezikshme mund të jetë lënia e një shisheje plastike në makinë në një ditë me diell: dy shenja djegieje kanë mbetur në sediljen e automjetit të teknikut në fjalë. Zjarrfikësit po paralajmërojnë edhe drejtuesit e mjeteve për rrezikun.

Në një test të kryer nga Departamenti i Zjarrfikësve në Midëest të Oklahomas, drita e diellit e nxitur nga një shishe uji arriti deri në temperatura 250 gradë

Kjo mund të jetë e rrezikshme edhe për jetën tonë nëse shishja qëndron për disa ditë dhe ne hipim apo zbresim nga makina për të shkuar në destinacione të caktuara.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...