VIROZAT E STINËS, SHTOHEN RASTET E KONTROLLEVE NË SHKODËR

Shqetësim për fëmijët në periudhën e verës mbeten virozat e stinës të cilat bashkëshoqërohen me temperature, të vjella apo diarre. Sa I përket qytetit të Shkodrës shefja e pediatrisë Greta Naraçi tregon se janë shtuar rastet e kontrolleve të fëmijëve. Ajo shprehet se rastet më të shumta për kontrolle shënohen gjatë orarit të pasdites dhe natës.
Nga ana tjetër shefja e pediatrisë në spitalin rajonal të Shkodrës tregon edhe cilat janë momentet kur prindërit duhet me patjetër ti drejtohen mjeku dhe mos të vijojnë kurimin e fëmijëve të tyre në kushte shtëpie

Gjatë stinës së Verës si pasojë edhe e temperaturave të larta që shoqërojnë këto muaj vihet re një shtim i numrit të rasteve të fëmijëve që kanë nevojë për asistencë të specializuar mjekësore. Aktualisht në spitalin rajonal të Shkodrës janë rreth 6-7 fëmijë që janë të shtruar për ndihmë mjeksore dhe situata duket e qetë pa shumë raste të shtuara.

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka qenë një ndër këngëtarët më të kërkuar këtë sezon veror. Gjithashtu, ai u bë pjesë...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes pasi po përflitet për emisionin e saj të ri, "Love Island". Ajo është mjaft aktive në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Puna nuk është turp”, nga mësues në Dibër vjen pastrues në Tiranë

Kristi Gongo është kthyer në punonjësen më të re...

Ish-banori i Big Brother Albania habit fansat: Jam i varur ….

Ronaldo Sharka është shndërruar padiskutim në një ndër personazhet...

Me këtë pije ju humbisni 10 cm nga beli juaj në vetëm katër ditë…

Uji me tranguj është një element kyç për bark...

Dhunohej nga burri i saj, shqiptarja rrëfen tmerrin: Më mbante peng dhe…

Autoritete greke kanë marrë dëshminë e 22-vjeçares Dafina Kurti,...