Shkodër vijon puna për ndërtimin e korsive të biçikletave

Pas përfundimit të ndërtimit të korsisë së biçikletave në segmentin Xhabije –Parrucë, sot në qytetin e Shkodrës po punohet në një tjetër rrugë , atë të “Daut Boriçi” ose Ura Dervishbeg.

Megjithëse faza e parë ka përfunduar prej disa kohësh, ditën e sotme punimet nga firma kontraktuese ishin përqëndruar në shtrimin e asfaltit. Qytetarët thonë se kjo korsi do të ndihmojë të lëvizin pa problem gjithë përdoruesit e biçikletave .Ndërkohë Bashkia Shkodër bëri thirje një ditë më parë të gjithë drejtuesve të automjeteve të cilët parkojnë në anën e rrugës që po punohet, të mos bëhen pengesë për kryerjen e punimeve.

Në të kundërt nga mëngjesi i sotëm , do të ndërhyhet me karrotrec për largimin e mjeteve, si dhe do të aplikohen gjobat.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...