Lëvizja me urban/ Dervishi: Ndryshimet presim të kenë impakt pozitiv

Kjo e martë është dita e dytë që linja e urbanit në qytet përshkon disa stacione të ndryshme, duke iu përshtatur lëvizjes me një sens. Melidion Dervishi, administrator i shërbimit urban është optimist se ky ndryshim do të jetë pozitiv, ndonëse aktualisht qytetarët ende nuk janë të informuar totalisht mbi stacionet e reja.

Aktualisht ky shërbim ka pësuar disa ndryshime duke përmirësuar duke u paisur me mjete të reja komfort standarteve, dhe pritet që pas dakortësimeve me Bashkinë Shkodër, të shoqërohen edhe me shtim të frekuencës dhe zgjatje të itinerarit. Aktualisht linja e transportit urban përfshin Bahçallëk-Perash-Ura Dërvishbeg-Rus-Fermentim dhe ansasjelltas!

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...