Rruga Shkodër-Velipojë sërish e rrezikshme/ Mosrespektimi i sinjalistikës dhe heqja e barrierave anësore, arsyet kryesore.

Fluks i lartë lëvizjesh së automjeteve po regjistrohen gjatë këtij sezoni turistik në aksin rrugor Shkodër-Velipojë.

I rikonstruktuar rreth tre vite më parë megjithëse ka shkurtuar shumë distancën për në plazhin e Velipojës duke ndihmuar turizmin, ky segment rrugor po shfaq edhe problematika të shumta.
Heqja e barrierave anësore të rrugës në mënyrë të paligjshme nga banorët e zonës ku kalon kjo rrugë, janë kthyer në rrezik të lartë për automjetet.

Problem mbetet edhe levizja e kafshëve në aksin kryesor, të cilat shpesh herë bëhen pengesë për bllokimin e qarkullimit. Ndërkohë banorët e fshatit Berdicë e kanë ngritur si shqetësim prej kohësh se elementët e sigurisë që i mungojnë kësaj rruge janë mungesa e një nënkalimi dhe e ndriçimit gjatë natës. Ndërsa problem vijon të jetë edhe shpejtësia e automjeteve tej normave të lejuara të cilët janë bërë shkaktarë të shumë aksidenteve ku më i fundit u regjistrua pak ditë më parë pranë fshatit Dajç ku makina përfundoi në kanalin anësor të rrugës .
Fatmirësisht nga ky aksident nuk pati dëme në njerëz.

Hapësirat publike u respektuan/ Administratori i Velipojës: Shërbimet ndaj turistëve më të mira sivjet

Pas këtij që sapo lamë pas, një tjetër sezon turistik i sukseshëm pritet që të jetë ai i vitit të ardhshëm duke qënë se...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më aktivë në rrjete sociale, ku ndan vazhdimisht episode nga përditshmëria e saj. Së fundmi, moderatorja ka ndarë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...