U braktis nga nëna dhe u rrit nga dy prindër rom mes sakrificash, 13-vjeçari bëhet me shtëpi

Eraldo Dunga 13-vjeçari i cili u braktis nga nëna e tij biologjike që në lindje të tij, u rrit nga dy prindër rom mes shumë sakrificash.

Nëna e cili e rriti fatkeqësisht humbi jetën rreth një viti më parë nga një sëmundje, duke e lënë Erladon vetëm me të atin në një shtëpi të rrënuar.

Rasti Erlados u bë publik në Top Channel tek emisioni Shqipëria Live ku kërkohej që dikush t’u vinte në ndihmë tashmë dy burrave të shtëpisë Dunga.

Rasti Erlados nuk ra në vesh të shurdhër, pasi një muaj më parë po në këtë emision sipërmarrësi nga Suedia Julian Skëndaj i cili premtoi se do të vinte dhe do të ndërtonte shtëpinë e tyre.

Skëndaj erdhi dhe vizitoi nga afër familjen Dunga në Lezhë së bashku me familjen e tij për të parë nga afër Eraldon e vogël dhe fazën e punimeve.

Po ashtu në fjalën e tij ai ktheu dhe një herë në vëmendje të mirën që bënë dy prindërit që rriten Eraldon si të ishte fëmija i tij, dhe kjo e mirë u shpërblye tashmë me një shtëpi.

Raste si Juliani tregojnë dhe një herë zemër gjerësinë e shqiptarëve dhe se vendi jonë ka akoma njerëz të mirë e me zemër të mirë.

Hapësirat publike u respektuan/ Administratori i Velipojës: Shërbimet ndaj turistëve më të mira sivjet

Pas këtij që sapo lamë pas, një tjetër sezon turistik i sukseshëm pritet që të jetë ai i vitit të ardhshëm duke qënë se...

Hashashi në ballkonin e Encës/ Muharrem Ahmeti rrëfen të vërtetën ….

Artisti i madh i muzikës orient Muharrem Ahmeti ishte i ftuar special në D-Night në sezonin e tretë. Një ndër këngëtarët më të preferuar të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Pse? Ermal Fejzullahu anulon dy koncerte në Itali

Ermal Fejzullahu ka anuluar dy koncerte në Itali. Lajmin...

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV",...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka...