Ne shtepine e femijes ne Shkoder 23 rezident, ata ne muajin korrik kane shkuar ne…

Në shtëpinë e fëmijës shkollor nga 6 deri në 15 vjeç në Shkodër aktualishtë janë 23 fëmijë rezidentë që po qëndrojnë në këtë institucion.

Drejtoresha Vinifreda Gazulli për Star Plus tregon se vetëm një nga këta fëmijë është I bashkisë Shkodër ndërsa të pjesa e mbetur janë nga qytete të tjera të Shqipërisë.

Gazulli shprehet se numri aktual i fëmijëve mund të konsiderohet një lajm i mirë pasi nuk kemi raste të braktisjes nga ana e prindërve.

Por nga ana tjetër për këta fëmijë pushimet verore janë të organizuara si në plazh edhe në kampe verore e gjithashtu duke shkuar ndonjë ditë edhe pranë familjeve të tyre.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...