HISTORIA E TRISHTE! Pak kohë më parë iu mbyt vëllai me nipin, detaje nga aksidenti i makinës që ra në humnerë në Dukagjin

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në njësinë Pult pranë Dukagjinit.

Një automjet tip fuoristradë ka dalë nga rruga dhe ka rënë në humnerë.

Personi i plagosur është identifikuar si Gjelosh Rushaj, ndërsa nuk dihet ende gjendja e tij.

Mësohet se Gjelosh Rushaj është vëllai i Pjetër Rushaj që u mbyt bashkë me djalin Jason Rushaj më 20 nëntor 2022.

Si ndodhi ngjarja në atë kohë?

Pjetër Rushaj dhe djali i tij, Jason Rushaj, 14 vjeç e me vajzën e mitur për të parë nëse dy shtëpizat e drurit që kishte ngritur bashkë me të vëllanë, kishin marrë dëmtime nga moti i keq. Ai mori me vete edhe dy fëmijët e tij, pa e ditur se ky do të ishte udhëtimi i fundit që do të bënin bashkë. Pikërisht në zonën e njohur si “Grykë Lugje”, iu ndërpre rruga. Uji mori makinën përpara dhe 50-vjeçari zbriti vajzën e i tha së shkonte në fshatin më të afërt për të marrë një kavo për ta tërhequr. Më pas doli edhe vetë bashkë me djalin nga mjeti. Por, kur një vrull i fuqishëm uji nga “Përroi i Thatë” i rrëmbeu djalin nga duart, Rushaj u hodh ta shpëtonte. Por, për fat të keq, të dy ndërruar njetë. Vajza u ndihmua nga një banor i zonës. Trupat e babë e bir u gjetën 16 orë më vonë.

Ish-banori i Big Brother Albania habit fansat: Jam i varur ….

Ronaldo Sharka është shndërruar padiskutim në një ndër personazhet televiziv më të komentuar së fundmi dhe kjo falë aftësisë së tij për të krijuar...

“Kam pasur telefonata…”/ Rrëfehet Alma Kaçi, flet për Safet Gjicin: Uroj që …

Alma Kaçi e përfshirë në video-skandalin me ish-kryebashkiakun Safet Gjici, i ka kërkuar ndihmë shtetit. Në një intervistë për emisionin ‘Breaking’ në Top News, Kaçi...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...