PUNIMET NË “URA DERVISHBEG”, SHKULEN NGA RRËNJËT PEMËT E RRUGËS

Puna për bizneset e zonës thuajsë janë stopuar prej javesh në të gjitha segmetet që po punohet e gjithashtu edhe në rrugën “Ura Dervishbeg”. Punimet edhe pse të nisura prej më shumë se një muaji po ecin me ritme shumë të avashta çka ka sjellë edhe shqetësim për banorët e gjithashu edhe për kalimatrët. Po ashtu dalja e moshës së tretë dhe të invalidëve nga shtepitë e tyne tashmë është një problematike e madhe. Banorët apo edhe kalimatrët e rastit thonë se këto punime duhet të përfundojnë sa më parë e nga ana tjetër ç’rrënjosja e pemëve është një tjetër shqetësim për ta.

Këto zona si rruga “Ura Dervishbeg” e disa të tjerë në të cilat akoma po punohet janë kthyer në kantiere pune që ka krijuar edhe vështirësis sa I përket edhe qarkullimit rrugor të automjeteve apo përdoruesve të biçikletave e këmbësorëve. Situata mund të kthehet edhe më shumë problematike pasi tashmë edhe me ardhjen e stinës së verës rikthehen për pushime edhe shumë emigrant apo turistë.

Këto punime do të ndikojnë drejtë për drejtë në trafikun në rrugët e qytetit I cili gjatë sezonit verore është shumë I rënduar. Ky problem infrastrukturor tashmë është kthyer në nji problem sociale për banorët e zonës por edhe për çdo kalimtar të mundshëm.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...