Foshnja 6-muajshe gjendet e vdekur, e ëma e harroi gjithë ditën në makinë

Një foshnjë 6 muaj ka vdekur tragjikisht pasi nëna e tij e harroi në makinë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Belgjikë, në parkingun e spitalit Saint-Joseph de Gilles ku punonte gruaja.

Siç raporton rrjeti televiziv rtl, babai i vajzës shkoi në çerdhe për të marrë vajzën e tij dhe zbuloi se ajo nuk ishte aty.

“Babai, i cili shkoi në çerdhe në fund të ditës për të marrë fëmijën e tij, u shqetësua për mungesën e vogëlushes. Më pas ka kontaktuar me nënën e fëmijës. Kjo e fundit vrapoi te parkingu, te automjeti i saj dhe zbuloi fëmijën e saj të pajetë”, tha prokurori Vincent Fiasse.

Viktima ka ndërruar jetë nga hipertermia, ndërkohë që nuk pritet të bëhet autopsi pasi shkaqet e vdekjes së fëmijës janë të qarta dhe janë evidentuar nga mjeku mjekësor që ndodhej në vendngjarje.

Autoritetet po kryejnë hetime për të zbuluar se çfarë ka ndodhur. Së fundmi, vërehet se fëmija nuk ka shfaqur shenja dhune.

Ky nuk është rasti i parë i raportuar. Ditën e sotme e njëjta tragjedi u regjistrua edhe në Romë. Babai harroi fëmijën e tij në makinë dhe më pas 1-vjeçarja u gjet e vdekur./Albeu.com.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...