Pasi kilogrami i qershiave 3000 leke. Reshjet dëmtojnë qershitë në…

Kete sezon veror qershiat jane shitur me 5000 leke dhe tani cmimi i tyre eshte ulur ne 3000 leke ndersa ne Diber moti i ftohte dhe reshjet e shiut kane demtuar pemet me qershia.

Fermeret jane ankuar pasi moti i ka demtuar dhe ky vit ka pasur me pak se vitet e tjera.

Megjithese nuk ka pasur shume cmimi ka qene shume i mire dhe ka pasur nje fitim te kenaqeshem.

Dibra eshte nje nga zonat me te mira dhe ku qershia prodhohet me shume ne Shqiperi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...