Pasi kilogrami i qershiave 3000 leke. Reshjet dëmtojnë qershitë në…

Kete sezon veror qershiat jane shitur me 5000 leke dhe tani cmimi i tyre eshte ulur ne 3000 leke ndersa ne Diber moti i ftohte dhe reshjet e shiut kane demtuar pemet me qershia.

Fermeret jane ankuar pasi moti i ka demtuar dhe ky vit ka pasur me pak se vitet e tjera.

Megjithese nuk ka pasur shume cmimi ka qene shume i mire dhe ka pasur nje fitim te kenaqeshem.

Dibra eshte nje nga zonat me te mira dhe ku qershia prodhohet me shume ne Shqiperi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...