DËMOHEN NDRIÇUESIT ELEKTRIK NË “GJUHADOL”

Dëmtimi I ndriçuesve në zonën muzeale të “Gjuhadolit” është një nga fenomenet që qytetaret përballen shpesh së fundmi. Dëmtimi kryesisht ndodhë gjatë natës ku drejtuesit e mjeteve që lëvizin me shpejtësi përplasen me ndriçuesit duke I nxjerrë disa prej tyre edhe jashtë funksionit. Problematik paraqitet edhe fakti që këto ndriçues nuk po riparohen, duke I lënë disa prej tyre në rrezik shembje. Kjo mungesë vëmendje ka shqetësuar kalimtarët në këtë zonë por edhe banorët, të cilët kërkojnë një ndërhyrje të menjëhershme nga institucionet përgjegjëse.

Kjo nuk është hera e parë që ndriçuesit dëmtohen nga qytetarë të papërgjegjshëm, por më problem është mungësa e vëmendjes që tregojnë institucionet për ripërsëritjen e këtij fenomeni, duke mos vënë para drejtësisë personat që dëmtojnë pronën publike.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...