Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga rruga në Pontremli të Italisë. Mjeti i kompanisë Tuscan Autoline, i cili u shërben nxënësve të shkollave të provincës Massa Carrara në Pontremli, është përplasur me një shtresë betoni, duke rënë në greminë.

Ngjarja ndodhi ditën e sotme rreth orës 13:40, ndërkohë që ekipet tokësore të zjarrfikësve kanë ardhur menjëherë në ndihmë. Ne vendin e ngjarjes kanë mbërritur dhe dy helikopterë nga Genoa dhe Cecina.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...