34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi më shumë se 75,000 paund nga një çift të moshuarish ndërsa punonte si kujdestare e tyre.

Rebecca Fidler, 34 vjeçare shkoj per tu kujdesur me çiftin 80 dhe 90 vjecar.

Ajo supozohej të përdorte kartën e tyre bankare për të tërhequr pensionin e tyre, por në vend të kësaj i merrte kursimet e tyre dhe i prishte duke luajtur bixhoz.

34 vjecarja pranoi vjedhjen dhe u burgos për 30 muaj.

Cifti i pleqve u shqetesua shume nga ngjarja pasi policia i tha qe karta e tyre ishte duke u zbrazur pasi ne fund karta kishte brenda vetem 2000 paund.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Meqë kërkohet silikoni, gati jam dhe unë”/ Julian Deda “gati” për në televizion

Aktori i humorit, Julian Deda, është tepër aktiv në...

Zupa Shtëpie me Arra dhe Kanellë – Receta e Lehtë, e Ëmbël

Zupa shtëpie, një ëmbëlsirë krejt e lehtë, e kombinuar...

Si të Humbisni Kilogramët e Tepërt Duke Ngrënë Mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në...