SEZONI TURISTIK, RRITET NUMRI I VIZITORËVE TË HUAJ NË SHKODËR

Shkodra është një nga qytetet me një frekuentim të lartë të turistëve vendas dhe të huaj të cilët vizitojnë pika të ndyshme dhe atraksionet turistike që ofron veriu. Edhe në këtë sezon që sapo ka filluar duket se kemi një shtim të numrit të turistëve të huaj që vizitojnë Shkodrën e vëndet e tjera për rreth. Imelda Mullini si përfaqësuese e zyrës së informacionit turistik për Star Plus tregon ecurinë e deritanishme të këti sezoni turistik që sapo ka nisur.
Përfaqësuesja e zyrës së informacionit tregon se turistët janë të kombësive të ndyrshme.

Nga ana tjetër Imelda Mullini thotë se turistët në Shkodër vijnë edhe të informuar rreth vendeve që mund të vizitojnë por edhe kërkojnë sugjerime nga ana e zyrës së informacionit për turizmin.

Sezoni turistik në Shkodër është hapur zyrtarisht në datën 30 prill 2023 ku në krahasim me të njëjtën periudhe të një viti më parë, fluksi është disa herë më i lartë. Turistet preferojnë zonat malore dhe monumentet e kulturës në qytet e natyrisht si destinacionet më të kërkuara mbeten Thethi, Lëpusha apo Vermoshi.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si të Humbisni 4 Kilogramë me Supën e Lakrës – Receta me Shije të Lehtë

Në rrjete sociale çdo ditë dalin ide të reja...

Çfarë ndodhi me Kiara Titon? Ish-banorja e BBV ka dy fjalë te rendesishme për ndjekësit e saj

Pas përfundimit të rrugëtimit të saj në “Big Brother...

E mbani mend vajzën e Eli Farës? Nuk do ta besoni sa ka ndryshuar …

Vajza e këngëtares së mirënjohur Eli Farës, Marina është...