Plas debati i ashpër në studio, ndërhyn moderatorja: Ju lutem mos ka…

Të ftuar në “Shqipëria Live”, deputeti Halit Valteri dhe pedagogia Ilirjana Kuçana kanë debatuar me tone të ashpra në lidhje me pagat e deputetëve dhe shitjen e votës.

Është dashur ndërhyrja e moderatorëve për të rikthyer “normalitetin” në studio.

Pegagogia: …këta që iu shtohen pagat, dhe të shkosh dhe t’iu thuash që “Unë ty të ble për 50 mijë lekë” dhe ta katandisësh deri në atë pikë sa të shesë votën për 50 mijë lekë. Kjo është një dramë e madhe sociale.

Halit Valteri: Mos merr të mirëqenë çdo fjalë që del nga Saliu

Pedagogia: Valter, kjo është një dramë sociale edhe për fëmijën tat, edhe për timin.

Halit Valteri: Shumë dakord, kush shet votën shet të ardhmen e fëmijëve tanë. Po nuk e ka fajin qeveria. Qeveria e ka fajin që ti shkon dhe shet votën për x dhe y?

Pedagogia: Më fal një mirëqeverisje, të detyron ty të shesësh votën?

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore kur janë të zemëruar me fëmijën e tyre ose të frustruar me sjelljen e fëmijës...

Ëndërroni për pasuri? Disa mënyra si t’i tërhiqni paratë si magnet

Nëse doni të tërhiqni para, mbani mend këto këshilla. Ata që i aplikojnë pretendojnë se i ka ndryshuar gjendja e tyre financiare. -Përdorni ngjyra të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...