Velipojë, përgatitjet për sezonin turistik, pushuesit duan vëmendje tek pjesa publike

Por ne fakt nje gje e tille ende nuk ka ndodhur. Edhe ato pushues qe I jane drejtuar plazhit te velipojes keto dit te fund majit jane detyruar qe te pastrojne vete.

Perjashtim bejne subjektet private te cilat jane kujdesur per te nisur me pergatitjet dhe pastrimin e hapsires. Pushuesit kekrojne me shume vemendje drejt hapsirave publike qe ti mirembajne. Bregdeti i Velipojës është një ndër më të frekuentuarit në veri të vendit. Janë kryesisht të ardhur nga Kosova ata që e zgjedhin këtë plazh për të kaluar pushimet.

Vetëm 25 km larg qytetit të Shkodrës, Velipoja është shndërruar vitet e fundit në një nga qendrat turistike më të preferuara nga vizitorët vendas e të huaj, e kete fillim sezoni prêt doren e njeriut per me shume sherbime dhe standarte!

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të Gramshit. Pasi janë njohur me lajmin, qindra njerëz, nga Shqipëria dhe jashtë saj, janë dyndur...

Arbana Osmani nis pushimet ne nje nga ishujt me te frekuentuar nga Vipat

Pas nje Big Brother te sukseshem Arbana ka filluar pushime me Eduart Grishaj. Moderatorja shume e dashur per publikun eshte duke kaluar pushimet në Mykonos...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...