Studentja e infermierisë publikoi videon e embrionit të abortuar, vjen reagimi i menjëhershëm i drejtorit të spitalit

Në ambjentet e spitalit të Elbasanit është xhiruar një video e rëndë e cila po bën xhirron e rrjetit.

Një infermiere e re, e identifikuar vetëm me emrin Silvana ka publikuar video të rënda në TikTok gjatë kryerjes së punës së saj në repartin e Kirurgjisë në spitalin e Elbasanit.

Madje ka shkuar deri aty saqë, përveç fotove dhe videove nga salla e lindjes, ka treguar embrionin e një foshnje pas abortit dhe më pas e ka fshirë. Pamjet janë të rënda dhe kanë marrë shumë kritika nga ndjekësit e të resë që rezulton studente vitin e parë në Fakultetin e Shkencave Mjekësore.

Në lidhje me pamjet e rënda të publikuara nga studentja e infermjerisë ka reaguar për drejtori i qendrës spitalore Elbasan Agron Gaxho. Ai i konsideroi pamjet e publikuara vërtete skandaloze dhe të rënda por garanton se vec fotove të të resë pamjet e tjera nuk i takojnë spitalit të Elbasanit.

“Janë pamje vërtetë të rënda dhe skandaloze. Fatmirësisht nuk është punonjëse te ne,por studente në vitin e parë për infermjeri. Pas analizës së pamjeve rezulton se vec fotove të të resë që janë bërë në institucionin shëndetësor në Elbasan pamjet e tjera nuk i takojnë spitalit të Elbasanit. As salla e operacioneve dhe ambjentet e tjera nuk përshtaten me tonat, vecanërisht pamjet ku ekspozohet embrioni. Është detyrë e Fakultetit të Shkencave Mjekësore Teknike të marrë masa”-përfundon Z. Gaxho.

Mësohet se vetë e reja ka deklaruar se video është montazh me pamje të marra nga interneti.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...