PULE ME ORIZ NE TAVE, RECETA SI E GJYSHEVE TONA…

PERBERSIT:

1 pule
2 gota oriz
1 qepe
1 l kafe borzilok te thate ose menderz
20gr gjalp
Piper, krip
4 gota uje

PERGATITJA:

Ne nje tigan me 2 lug vaj skuqim pulen sa te mari pak ngjyre e heqim pulen e hedhim ne nje tenxhere dhe hedhim qepen ( qe e kemi grir holle) e lem sa te zverdhet dhe e hedhim mbi pule hedhim uje erzat dhe e ziejm sa te zbutet mishi.

Nderkoh ne nje tave hedhim orizin dhe gjalpin dhe i vendosim ne fure derisa te mari pak ngjyre(duhet ta trazojme shpesh) kur mishi te jet gati e vendosim ne tave dhe i hedhim edhe lengun e mishit (qe e masim me gota qe kemi hedh orizin) nese eshte pak leng nga mishi pjesen tjeter e shtojm uje .Duhet te hedhim 4 gota.E pjekim ne 200C gjer sa ta shikojm qe e ka pire te gjith ujin.

JU BEFTE MIRE

I kërkuan dorëheqjen pas disfatës, Berisha habit me reagimin e tij: Ata kanë lindur dhe do vdesin me…

Pavarësisht humbjes së thellë në zgjedhjet e 14 majit përballë mazhorancës dhe kërkesave të shumta për dorëheqje për bashkimin e PD-së zyrtare, duket se...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore kur janë të zemëruar me fëmijën e tyre ose të frustruar me sjelljen e fëmijës...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...