“Policët janë më të keqpaguarit, vishen me këpucë kartoni”, Artan Hoxha jep ‘shuplakën e fortë’ shtetit

Gazetari Artan Hoxha, ka fajësuar këtë të hëne në “Top Story”, vlerësimin që shteti i bën uniformave blu, për krime të ndryshme që ndodhin në vend.

Ai është shprehur se kushtet në të cilat punojnë policët janë mjaft të pa favorshme që ata të motivohen, e të jenë efiçentë në punën që bëjnë.

Hoxha: Hierarkia dhe merita. Policët e kanë rrogën 500 mijë lekë të vjetra. Nëse vazhdojmë ta lëmë policinë e shtetit institucionin më të keq paguar, ndodhi tërmeti ata çuan, ndodh përmbytjeje ata çojnë, bllokohen rrugët nga bora ata çojnë, ata kanë këpucë kartoni.

Tani fillojnë temperaturat e nxehta ato jelekët, thonë aman thuaj ndonjë fjalë të na I heqin. Kur e çon me pushkë druri në betejë mos prit të kesh rezultate.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME