Amortizimi i Urës së Bunës/ Kalimtarët apel institucioneve, duhet ndërhyrje

Kane kaluar vetem disa muaj pas zevendesimit te drrasave, ura e vjeter e bunes eshte demtuar serish. Dora e njeriut nuk eshte kursyer per te krijuar kete gjendje. Klaimtaret thone se riparime te tilla jane te pa vlefshme, ndaj kjo ure ka nevoje per rikonstruksion te plote, duke nisur nga bazamenti. Levizshmeria ne uren e vjeter te bunes eshte e larte duke nisur nga oret e para te mengjesit e deri ne darke vone ku qytetare te shumte zgjedhin te shkojne ne shiroke. Kjo ure eshte pjese e monumenteve te qytetit te Shkodres dhe lenia e saj pas dore nga pushteti vendor, ofron nje imazh te shemtuar per kedo qe zgjedh ta vizitoje, si edhe per shume turiste qe kalojne gjate kesaj ure per te frekuentuar zonen turistike te Shirokes apo Zogajve.Por mbi te gjitha eshte kthyer ne nje rrezik te vazhdueshem me gropat e hapura pergjate gjithe gjatesise se saj, vecanerisht per te vegjlit, ndaj nevoja per nderhyrje ne ure eshte emergjente

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Nëse i përkisni një prej shenjave të përmendura më poshtë, mund të mos jeni më vetëm së shpejti. Qershori mbart momente të shkëlqyera në...

Sa lek merr nëpër dasma? Maestro zbulon “sekretin”, ja se çfarë bën kur hedhin bakshish

Armaldo Kllogjeri i ktheu përgjigje disa pyetjeve ‘pikante’ të Ervin Kurtit në “E Diell”. Ervin Kurti: Sa lek merr nëpër dasma dhe si ja bën...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...