A duhet të ketë dorëheqje pas humbjes së 14 majit? Topalli: Opozita s’bëhet me modelin e ish-kryetarit

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka folur për mediet para mbledhjes së Kryesisë të thirrur nga Sali Berisha ditën e sotme.

Ajo është pyetur nëse duhet të ketë dorëheqje pas humbjes në zgjedhjet e 14 majit. Sipas Topallit opozita nuk mund të bëhet me modelin e ish-kryetarit, duke iu referuar kështu Lulzim Bashës.

Kujtojmë se Partia Socialiste fitori 53 bashki, ndërsa koalicioni “Bashkë Fitojmë” vetëm 7.

Znj. Topalli kush është përgjegjës për humbjen e thellë më 14 maj?

Topalli: E para, këto nuk ishin zgjedhje. E dyta, pushteti nuk do ndalet. E treta, opozita nuk bëhet me modelin e ish-kryetarit.

A duhet të ketë dorëheqje?

Topalli: Në zgjedhjet politike po.

“Po më shkatërron jetën”! Prapaskenat, si u arrestua komandanti hajdut?

Brenda pak orëve pas publikimit të lajmit është arrestuar efektivi i rendit në Shkodër, Shkëlzen Gjonaj, i cili dhunoi brenda një lokali një të...

“Përshëndetje e përzemërt dhe flagrante”, veprimi i Ramës ndaj Melonit jehonë në mediet italiane (VIDEO E PLOTË)

Kryeministrja Giorgia Meloni mori pjesë në samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) i cili vizitoi 45 liderë të mbledhur në Moldavi . Mes tyre edhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...