Luiz Ejlli ironizon Berishën: Vizën për në SHBA e kam marrë njëherë

Ashtu sikurse paralajmëroi mbrëmjen e djeshme, kryeministri Edi Rama, episodin e sotëm të podcast-it “Flasim”, e zhvilloi me fituesin e bashkisë së Shkodrës Benet Beci dhe fituesin e BBV Luiz Ejlli.

Nga fëmijëria, jeta personale dhe karriera, Rama intervistoi “Blu Brathërs” siç i cilësoi ai për rreth 45 minuta.

Luiz Ejlli përsëriti edhe një herë mirënjohjen e tij ndaj Benet Becit që e ndihmoi në periudhën më të vështirë të jetës së tij, dhe theksoi se Shkodra për herë të parë ka zgjedhur me tru dhe jo me zemër.

Gjatë bisedës Luizi kur u pyet për vizën amerikane, u përgjigj duke qeshur se “nuk është non grata” dhe kunji edhe pse jo drejtpërdrejt shkon për “idhullin” e tij, Sali Berisha.

Kryeministri Edi Rama: Ti familjen e ke në Amerikë?

Luiz Ejlli: “Po, kam nënën dhe motrën, është e martuar, ka tre fëmijë”.

Kryeministri Edi Rama: Po ti shkon atje?

Luiz Ejlli: “Kam shkuar, por nuk është se më ka pëlqyer mënyra e jetesës se si është”.

Kryeministri Edi Rama: E merr vizën domethënë?

Luiz Ejlli: “Po e marr. E kam marrë njëherë, tani do ma japin prapë besoj se do kem koncerte. Se nuk jam “non grata’’.

Kryeministri Edi Rama: Larg qoftë!

Luiz Ejlli: “Unë do iki për të kënduar. Ndoshta do bëhem dhe unë “non grata’’, ku i dihet”?!

Kryeministri Edi Rama: Po ti vazhdon këndon?

Luiz Ejlli: “Po. Sot madje do isha në studio. Po i thashë kam diçka pak më të rëndësishme. Çfarë ka më tha, se s’po jap emrin. Çfarë ka më të rëndësishme se kjo është ëndrra jote?! Më beso i thashë, është më e rëndësishme, po s’ta them dot dhe qeshi, e mirë më tha”.

Dhunoi ne menyre kafsherore femijën e mitur, ja cfare i beri policia nenes 22-vjeçare

Më 16 maj, JOQ, publikoi një video ku shihej se si një grua, dhunonte në mënyrë makabre, me shkelma e shuplakë një fëmijë të...

Ja kush është bima që do ju bëjë milionerë. Quhet ARI i kuq, 20 mijë lekë grami

Dy mijë lekë të reja për një gram. Quhet ari i kuq. Është erëza më e shtrenjtë në botë dhe ndër tre ushqimet më...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Nëse i përkisni një prej shenjave të përmendura më...

Gati për t’u futur botës së televizionit, ku do ta shohim Efin pas BBV?

Ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Efi Dhedhes është...

Zbulohet mashtrimi? Dalin dokumentat: Luiz Ejlli është beqar, nuk është martuar me Kiarën ligjërisht

Në një ceremoni madhështore në tarracën e Bashkisë së...

Kristi opinionist në Big Brother VIP 3: Do i zë vendin Zhaklinës dhe Arbrit

Kristi është gati t’i zërë vendin Zhaklinës dhe Arbrit....