I shoqëruar nga Beci, Rama vizitë në muzeun krimeve të komunizmit në Shkodër

Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Shkodrë.

I shoqëruar nga ministrja Elisa Spirolapi dhe kryebashkiaku i ri i Shkodrës, Benet Beci, Rama është ndalur te muzeu i krimeve të komunizmit, për të cilin thotë se do ta transformojnë për ta kthyer në një destinacion kyç për turistët por edhe nxënësit shqiptarë kudo që jetojnë.

“Vizitë në ‘Vendin e dëshmisë dhe kujtesës’, ku do të bëjmë një transformim rrënjësor, për ta kthyer nga një hapësirë pa jetë, në një muze mbresëlënës të tragjedisë së persekutimit komunist, destinacion kyç të Shkodrës historike, jo vetëm për vizitorët e për turistët, po edhe për nxënësit shqiptarë kudo jetojnë”, shkruan Rama.

Sot është 102-vjeçe, gruaja u divorcua në moshën 70-vjeçare, pasi burri e tradhtoi me një tjetër(Video)

Dr. Gladys McGarry mendoi se nuk do të shërohej kurrë kur burri dhe partneri i saj në biznes e lanë atë pas 46 vitesh...

Dea Mishel: Jam fillikat pa të dashur, dua dikë që të më … (video)

Pas daljes nga ‘Big Brother VIP Albania’, disa nga banorët s’kanë më komunikim me njëri-tjetrin. E mesa duket kjo ndodhi dhe me Dean. Ish-finalistja e “Big...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Lajm i mire per shqiptaret. Vjen kompania me 17 linja ajrore me cmime shume te lira

Nje lajm i mire per shqiptaret diten e sotme...

Dea Mishel: Jam fillikat pa të dashur, dua dikë që të më … (video)

Pas daljes nga ‘Big Brother VIP Albania’, disa nga...

Këto shenja Horoskopi këtë verë do të pasurohen

Për shkak të sjelljes, karakterit apo mënyrës së menaxhimit,...