Benet Beci: Mirënjohje për ata që më bënë qytetar të parë të Shkodrës, do jetë bashkia e dyerve të hapura

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë Shkodër, Benet Beci, iu ka shprehur mirënjohjen e tij të gjithë qytetarëve dhe atyre që ia besuan kandidaturën për këtë bashki.

Nga teatri “Migjeni”, Benet Beci është shprehur se kjo është një nga eksperiencat më të jashtëzakonshme të jetës së tij.

Beci tha se të qenurit qytetar i parë i Bashkisë Shkodër do të thotë të zgjohet i pari dhe të fle i fundit teksa premtoi se kjo bashki do të jetë ajo e “dyerve të hapura për qytetarët”.

Benet Beci: Për mua kjo është një nga eksperiencat më të jashtëzakonshem të jetës time. Unë ndjej mirënjohje të madhe për të gjithë ata që më bënë qytetar të parë të Shkodrës, të zgjohemi i pari dhe të fle i fundit. Do të doja të krijoja një eksperiencë të re, të një bashkie me dyer të hapura, si një nga kolonat e rëndësishme të mirënjohjes stime për qytetin. Një ditë në javë do të jetë bashkia e dyerve të hapura ku do të presë dhe përcjellë dhe do të diskutojë me secilin për të zgjidhur hallet dhe problemet në qytet. Të aktivizojmë dhe platformën dixhitale të bashkëqeverisjes që kryetari të jetë në dijeni të problemeve të bashkisë. Me kryeministrin, bisedat për Shkodrën kanë qenë pjesë e bisedave të hershme tona dhe sot është nxitësi kryesor që projektet të realizohen. Uroj që kryeministri dhe qeveria do ta kenë Shkodrën të parën në top listën e prioriteteve të tyre.

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e trishtë të jetës së saj.   Ajo u martua me ndërmjetësim kur ishte vetëm 23 vjeç dhe...

Arbana Osmani nis pushimet ne nje nga ishujt me te frekuentuar nga Vipat

Pas nje Big Brother te sukseshem Arbana ka filluar pushime me Eduart Grishaj. Moderatorja shume e dashur per publikun eshte duke kaluar pushimet në Mykonos...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...