U përfol për lidhjen me banoren e ‘BBV’, Ron Koka fiton postin e rëndësishëm në bashkinë Durrës

Kryebashkiakia Emiriana Sako do të vijojë të për një tjetër mandate të dytë të drejtojë Bashkinë duke fituar me një diferencë prej ati 10 mijë votash ndaj Igli Carës. PS ka siguruar edhe maxhorancën në këshill duke marrë 28 mandate, ndërsa BF ka marrë 13 të tillë.

Vetë PD zyrtare ka marrë 3 mandate, kurse PAA e Agron Dukës ka siguruar 3 mandate në këshillin bashkiak, ndërsa mes tre këshilltarëve të kësaj partie spikat Renald Koka, ose siç njihet ndryshe Ron Koka.

Ky i fundit është djali i Leonard Kokës, vëllait të ish-ministrit Lefter Koka, tashmë në burg për çështjen e inceneratorëve. Nuk dihet se kush njihet më shumë mes tyre, Lefteri apo Leonardi, i cili ka një histori të njohur po ashtu në raportet e tij me politikën dhe biznesin, por vetë Ron Koka është përfolur në mediat rozë për një lidhje të mëparshme me Kiara Titon, një ndër emrat më të spikatur të Big Brother VIP sëfundmi.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...