Biskota me gjalp qe ju shkrijne ne goje, receta qe duhet provuar patjeter

Keto lloj biskotash jane shume te mire dhe kur ju teprojne thjesht dhurojini se te gjitheve u pelqejne.

Per te pergatitur rreth 40 biskota ju duhet:

250 gr gjalpë lope i pakriposur, 2 filxhanë çaji (filxhanë me vëllim rreth 240 ml) miell gruri për çdo përdorim, sheqer pluhur (gjysmë filxhan çaji për brumin dhe 1 filxhan për të lyer biskotat nga jashtë). 140 gr bajame (rreth një filxhan çaji),Vanilje (1 paket vanilje me sheqer)

Si fillim gjalpin duhet ta kemi me temperature ambjenti dhe bajamet duhet ti kemi futur ne uje per 15 minuta qe te qeohen lehte. Te qeruar sic jane i pjekim pak sa te marrin ngjyre dhe i grijme si miell.

“Zonja Eni më tha ta shaja shumë!”/ Vjollca “e famshme” tregon pas daljes në TV: Miqtë më …

Vjollca, e cila u bë e famshme me shprehjet e saj në emisionin televiziv “E diela shqiptare”, ka treguar vështirësitë që ka hasur pas...

Del video që po bën namin në rrjet, Luizi takohet me …

Banorët e BBV janë nga personat më të përfolur kohëve të fundit, e sidomos fituesi i programit. Një video e Luizit që ka takuar gjyshin...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ndryshime të bujshme në televizion, ‘Klanifornia’ largohet nga Tv Klan, Julian Deda njofton se…

Nga sezoni i ardhshëm televiziv spektaklin e humorit “Klanifornia”...

Rriten duke i bërtitur prindërit, ja pasojat negative që mbeten te këta fëmijë

Shumë prindër përdorin të bërtiturat si një metodë disiplinore...

Po afrohet dita! Zbulohet data e dasmës së Arbanës dhe Eduartit

Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në...