Surprizat e motit, sinoptikania zbulon cfarë ndodh nga mesi i javës: Të mërkurën dhe të enjten pritet të ketë…

Kjo jave ka nisur me diell dhe me temperatura të larta. Por sipas parashikimeve të sinoptikanëve, kushtet e motit do të ndryshojnë, sidomos në mesin e javës pritet të ketë reshje dhe shtrëngata shiu.

Ndryshe nga fundjava që temperaturat arritën deri në 30 gradë Celsius, prej ditës së mërkurë, vlerat maksimale do të ulen me disa gradë.

Meteorologët thonë se edhe dita e dielë që përkon me zgjedhjet vendore, pritet të shoqerohet me reshje dhe mot të freskët.

Ndërkohë pas datës 16 Maj do mbizotërojnë ditët me diell dhe temperaturat e larta.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...