Turistët francezë mbesin pa drita në Theth: Turp! 2023 dhe jemi me qiri!

Zona e Thethit në Shkodër, është një nga destinacionet më të vizituara nga turistët, por gjithashtu është zona më e harruar nga shteti dhe sidomos nga OSHEE. Kjo zonë, prej vitesh vuan nga mungesa e energjisë elektrike.

Pronarët e hoteleve dhe bujtinave në atë zonë, ankohen gjithmonë, se kanë mungesë të energjisë elektrike dhe kështu nuk mund të presin me kushtet e duhura turistët e shumtë që vijnë.

Mbrëmjen e sotme, dy turistë francezë kanë bërë një video ku ankohen për energjinë elektrike. Ata shprehen se mikëpritja nga bizneset dhe banorët e zonës është e mrekullueshme, por kushtet janë skandaloze.

Ata thonë se është e turpshme që të qëndrosh me qiri në vitin 2023. Gjithashtu bëjnë thirrje që të ndërhyet dhe të bëhet diçka për atë zonë

 

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të Gramshit. Pasi janë njohur me lajmin, qindra njerëz, nga Shqipëria dhe jashtë saj, janë dyndur...

“Po më shkatërron jetën”! Prapaskenat, si u arrestua komandanti hajdut?

Brenda pak orëve pas publikimit të lajmit është arrestuar efektivi i rendit në Shkodër, Shkëlzen Gjonaj, i cili dhunoi brenda një lokali një të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...