Luiz Ejlli ‘mbretëron’ në ‘Instagram’, ja banorët e BB VIP që kanë fituar më shumë ndjekës brenda javës

“Social Top 5”, një rubrikë e emisionit “Live From Tirana” që sjell vëmendjen tek personazhet e famshëm, qofshin ata shqiptarë apo të huaj. Teksa të gjithë jemi gjithë sy e veshë se çfarë postojnë yjet në rrjete sociale, kjo ndikon dhe tek numri i tyre i ndjekësve në “Instagram”.

Por cilët janë personazhet e shtëpisë së “Big Brother VIP” që kanë spikatur në “Instagram” këtë javë? Me disa ndryshime të vogla nga java e kaluar, këta janë të famshmit e huaj dhe ata shqiptarë që kanë fituar më shumë ndjekës gjatë kësaj jave…

6. Krist Aliaj, finalisti i katërt i “Big Brother VIP” ka fituar 4300 ndjekës më shumë nga java e kaluar dhe nga 89.9K ka shkuar në 94.2K ndjekës.

5. Pas tij vjen Efi Dhedhes me 7 mijë ndjekës më shumë, duke shkuar në 559 mijë ndjekës në rrjetin e saj social Instagram.

4. Në vend të katërt për këtë javë renditet Kiara Tito. Moderatorja ka shtuar 11 mijë ndjekës brenda javës duke arritur 676 mijë fansa në Instagram.

3. Dea Mishel vazhdon rritjen nga java në javë. Këtë herë ajo ka fituar plot 14 mijë ndjekës dhe nga 244K ka shkuar në 258K ndjekës.

2. Olta Gixhari edhe pas daljes së saj nga “Big Brother VIP” vijon të jetë shumë e përfolur në rrjet. Ajo ka shtuar plot 18 mijë ndjekës dhe llogaria e saj në Instagram tani numëron 388K ndjekës.

1. Pas hapjes së llogarisë zyrtare të Luiz Ejllit këtë javë, nga partnerja e tij Kiara Tito, ai ka fituar 341 mijë ndjekës që nga krijimi i kësaj llogarie.

SKANDAL/ Komandanti i policisë vjedh dhe RREH te rinjte per qefin e tij! Kjo eshte policia qe duam?

Fiks Fare denoncoi veprimet arbitrare të një inspektori policie në Shkodër, i cili i kontrollon portofolin një qytetari dhe një tjetër e rreh! Në redaksinë...

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e trishtë të jetës së saj.   Ajo u martua me ndërmjetësim kur ishte vetëm 23 vjeç dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...