Vrasje ne Shkoder, ekzekutohet me arme zjarri 51 vjecari

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në qytetin e Shkodrës. Dyshohet se ka mbetur i vrarë Petrit Vuksani rreth 50 vjeç ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen Skënderbeg të Shkodrës nga persona ende të paidentifikuar.

Autori është futur në pallatin ku banonte Vuksani, e ka qëlluar disa herë për vdekje e më pas është larguar në drejtim të paditur.
Në momentin e ngjarjes, viktima ka qenë i vetëm në banesë. raporton se 50-vjeçari kishte më pak se një muaj që ishte kthyer nga Anglia.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes së rëndë ndërsa në vendin e ngjarjes kanë mbërritur policia dhe grupi hetimor.

Ngjarja është regjistruar në lagjen ‘Skëndërbej’ në Shkodër, pranë varrezave katolike. Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 12:15, në lagjen “Tom Kola”, në rrethana ende të paqarta, në banesë, është vrarë me armë zjarri shtetasi P. V., 51 vjeç.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Janë ngritur pika kontrolli dhe po ushtrohet kontroll në zonë për kapjen e autorit të dyshuar.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, si dhe për sigurimin e çdo prove, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Stilisti shkodran që vesh Hamilton, Jozef Martini punon për firma të njohura

Në Shkodër ka hapur një show-room me punimet e...

Rudina Dembacaj na rrënqethi me dedikimin për të atin e ndjerë

Me datë 8 Korrik të vitit 2020, Rudina Dembacaj...

“Puna e palodhur jep rezultate!”/ DITA me fat për secilën shenjë të horoskopit gjatë muajit qershor

Pavarësisht nga parashikimet mujore, ka të paktën një ditë...

“Ka paguar për 1 foto me Nusretin sa 5 banesa”, Ardit Gjebrea i kthehet ‘keq’ ndjekësit

Moderatori i të dielës shqiptare, Ardit Gjebrea ka nisur...