Petrit i kërkoi qiranë, Lekë Vuksani e vrau/ Si ndodhi sherri mes kushërinjve në Shkodër?

Lekë Vuksani është autori i dyshuar i vrasjes së Petrit Vuksanit, 51-vjeçarit, që u ekzekutua në banesën e tij. Lekë Vuksani është kushëriri i Petrit Vuksanit dhe prej shumë kohësh ai jetonte në shtëpinë e këtij të fundit me qira. Mirëpo, Petrit Vuksani, kur ishte kthyer nga emigrimi i kishte kërkuar lekët e qirasë kushëririt, por ky nuk ia kishte dhënë.

Kështu që Petrit Vuksani e ka nxjerrë nga shtëpia të afërmin, pasi ai nuk po e kryente pagesën. Kjo nuk është pritur mirë nga Lekë Vuksani, i cili mesditën e sotme, mori kallashin dhe vrau kushëririn e tij. Vrasja ndodhi në shtëpinë e Petrit Vuksanit, por që prej shumë kohësh atje kishte jetuar Leka.

Ky i fundit është ende në kërkim nga policia.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Si t’i keni rrobat e bardha pa pasur nevojë të përdorin zbardhues ose klor

Rrobat e bardha kanë tendencë për t’u njollosur shumë...

Cifti shkoi me pushime ne Mykos por ve duart ne koke kur i vjen fatura

Nje cift shkoi me pushime në Mykonos ne Greqi...

Agron LLakaj jep lajmin e hidhur. Humb njeriun me te shtrenjtë

Aktori i madh i humorit Agron LLakaj ka humbur...