Benet Beci: Më shumë turizëm, më shumë nxitje për të rinjtë

Një takim plot diskutime me disa prej artistëve artizanë të qytetit të Shkodrës. Nevoja për mbështetjen e tyre, promovimin e krijimin e kushteve për të qenë pjesë e paketës turistike që Shkodra duhet të ofrojë ishin në qendër të bisedës me ta. Më shumë turizëm do të thotë më shumë ekonomi, e më shumë nxitje për të rinjtë që të bëhen trashëgues të teknikave tradicionale dhe kultivues të tendencave të reja në punët artizanale. #shkodraepara #shkodrapozitive

“Përshëndetje e përzemërt dhe flagrante”, veprimi i Ramës ndaj Melonit jehonë në mediet italiane (VIDEO E PLOTË)

Kryeministrja Giorgia Meloni mori pjesë në samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC) i cili vizitoi 45 liderë të mbledhur në Moldavi . Mes tyre edhe...

Administratës i rritet paga, por çfarë do të ndodhë me pensionistët

Pensionistët duhet të presin deri në Tetor për “rritje” pensioni. Ndryshe nga rrogat, për pensionet nuk do të ketë rritje reale, por vetëm indeksim...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ma hoqën fëmijën nga gjiri”, e reja tregon torturat në shtëpinë e burrit

Marigona Buja 32 vjeçarja do të tregojë historinë e...

Meterologia Lajda Porja zbulon surprizat e motit, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Fundjava pritet që të sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike...

Mrekulli! Ky është liqeni në Shqipëri që ju rinon për 3 ditë dhe ju shëron nga sëmundjet

Bëhet nami në liqenin e “çudirave” në Lenie të...