“Në momentin e vrasjes po luante bilardo por…”/ Gazetarja zbardh detaje tronditëse nga ekzekutimi i Nikulajt: Si i nxorën zbuluar lëvizjet e vrasësit

Gazetarja investigative Anila Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga hetimet mbi vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj më 19 prill.

Hoxha deklaroi se çelësi për zbarhdjen e këtij krimi ishin lëvizjet e britanikut Harry simpson, i cili kishte rolin e informatorit për lëvizjet e Nikulajt. Hoxha tha se ai ka qenë personi i cili arriti të mblidhte informacione për biznesmenin, pasi informatorët e tjerë kishin dështuar.

“Simpson ishte personi që arriti të merrte informacione për lëvizjet e Nikulajt, teksa personat e tjerë dështuan. Fillimisht ai qëndroi në hotelin e Nikulajt një natë, më pas ai shkon në një hotel tjetër.

Ai fillon të lëvizë ngado dh këto lëvizje e ndihmuan policinë, natyrisht pa dëshurën e tij por policia nga ai gjeti provat para. Në momentine krimit, Simpson ka qenë duke luajtur bilardo me një të afërm të Nikulajt. Pas vrasjës ai shfaqet i panikosur dhe largohet menjëherë nga vendi. Kjo ngjalli dyshimet.”- tha Hoxha.”- tha Hoxha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Nuk do besoni me kë e krahason Olti Curri, Kiarën dhe Luizin (Foto)

Kiara dhe Luiz padyshim janë nga ermat që keni...

Diola Dosti dhe Xhonatani kapen mat, Ronaldo i nxjerr zbuluar: Del fotoja…

Diola dhe Xhonatani gjatë qëndrimit të tyre në shtëpinë...

‘Me apo pa…’, Luana provokon me duar afër zo…

Prezantuesja dhe këngëtarja shqiptare, Luana Vjollca po punon pa...

“Si ta nxorri goja mor Ermal…”, deklarata e turpshme për Luizin po çmend rrjetin

Ermal Mamaqi, i ftuar në TopAlbania Radio, ka bërë...