“Mos të martoheshe, e di gruan pu… ?”, babai kritikon djalin: S’je gjaku im, je k…

Konflikti i radhës në “Shihemi në Gjyq” nga “E Diela Shqiptare” në Tv Klan vjen midis babë e bir, Besnikut dhe Taulantit. Besniku është i pakënaqur nga djali i tij i vogël i cili është ndarë nga partnerja e tij me të cilën ka një vajzë.

Ai shpjegon se është ka një pension prej 10000 Lekësh në muaj, ndërsa djali i kërkon 15000 Lekë. Babai shpërthen ndaj të birit duke e quajtur të papjekur për të marrë përsipër jetën familjare.

Besnik: Unë u martova 24 vjeç dhe jam bërë kaq familjar e s’më ka dalë një diçka nga duart. Ndërsa ti 27 vjeç, ku i ke ti?

Taulant: Pse me vitet maten ato rastet? Fatkeqësitë nuk maten me vite.

Besnik: Ai është kopuk, s’ka ngjarë nga mua ai. S’është gjaku im ai lloj!

Taulant: Si nuk qenkam gjaku jot? I kujt jam unë?

Besnik: Nuk ke ti gjak! Po të kishe gjak do ishe adap!

Taulant: Ç’do bëja? Ekstremist do bëhem unë? Do bëhem vrasës?

Besnik: Të bëhesh politikan!

Taulant: Epo unë s’jam ndonjë psikolog!

Besnik: Pse qysh, s’ke bërë shkollë për psikolog? Mos të martoheshe!

Taulant: Qysh mos të martohesha? Të rrija kështu?

Besnik: Si e di ti? Pse ça e di ti, pufka pambuku ma di gruan? Ka punë gruaja!

Taulant: Ça do bëj, ka punë, ato që kisha detyrat e mia i bëra!

Besniku shton se gjatë kësaj kohe është përpjekur ta ndihmojë të birin çdo herë që ai i ka kërkuar para, por nuk e ka këtë mundësi. Ai pretendon se është mashtruar nga i biri.

Taulant: Ti e di punën time.

Besnik: O zonja Eni, jam kail të jap shpirtin për mbesën time por shiko çfarë maskarallëku është bërë dhe po bëhet. Paratë po më ikin, mirë grua që s’ka xhanëm, o po ku e ka fëmijën? A e di tjetrën zonja Eni që po më nxin jetën ai lloj? Është mashtruesi im!

Taulant: Nuk po ta nxij unë jetën ore!

Besnik: Je mashtrues!

Taulant: Ça mashtrova unë?

Besnik: Ik ore! Nuk ke turp! Më mashtron mua kaq kohë!/tvklan.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Prinderit që i bërtasin cdo ditë fëmijëve. Ja pasojat negative që do kenë kur të rriten

Psikologet tregojne se nje nga gabimet qe bejn prinderit...

Pas dy shtatëzanive me binjake doja një bebe tjetër, u habita kur pash cfare me doli ne eko

Një nënë e cila tashmë kishte dy cifte binjakësh...

Autobuzi me 20 femije del nga rruga bie ne humnerë

Një autobus me nëntëmbëdhjetë gjimnazistë është ka dalë nga...

34 vjecarja kujdesej për të moshuarit i vjedh 75 mijë paund nga karta e bankës

Një femer e varur nga bixhozi dhe droga vodhi...